Fiziksel Sunucular

Artık Dedicated Server kiralama hizmeti almak çok kolay, yüksek uptime oranı Xeon işlemcili yeni nesil Fiziksel Sunucular;
SSD disk, DDR4 Ram özellikleriyle piyasanın en uygun fiyat garantisi, kaliteli ve hızlı destek güvencesi ile Makdos'da.
Performanslı Dedicated Serverlarda, projelerinizi barındırabilir, yazılımlar geliştirip, uygulamalarınızın kontrolünü sağlayabilirsiniz.
1 CPU Sunucular


2 CPU Sunucular


Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Dedicated Server nedir?
  Elektrik ve internet kesintisi söz konusu olmayan korunaklı veri merkezlerinde barınan yüksek işletim hızına sahip, bütün donanımları size adanmış olan bilgisayarlara fiziksel sunucu (dedicated server) denir.
 • Fiziksel sunucuların internet hızı nedir?
  Bütün fiziksel sunucularımız 1 Gbit hızındaki hatlara bağlıdır. Anlık ağ yoğunluğuna bağlı olarak internet hızı değişiklik göstermekle beraber fiziksel sunucularımız; minimum 100 mbps hıza sahiptir.
 • Neden fiziksel sunucu tercih etmeliyim?
  Fiziksel sunucular yüksek işlem gücüne ve depolama alanına sahip sunuculardır.
  • E-ticaret siteleri gibi yüksek görüntülenme alan web siteleri,
  • Çoklu kullanıya hitap eden yönetim programları,
  • Çoklu oyun sunucuları,
  • E-Mail sunucuları
  ve benzeri gibi sistemler için ideal bir tercihtir. Ayrıca fiziksel sunucular sanallaştırma programları sayesinde sanal sunuculara bölünebilir.
 • Fiziksel sunucu almanın faydaları nelerdir?
  Makdos farklı lokasyonlarındaki en iyi veri merkezleri ile çalışır. Bu veri merkezleri elektrik yada internet kesintisi konusunda üst düzey önlemlere sahiptir. Bu sayede Makdos olabilecek en yüksek uptime (açık kalma süresi) oranını sağlamış olur.

  Optimize edilebilir son teknoloji donanımlar sayesinde sunucularımızın güvenilirliğini ve işlem hızlarını en üst seviyede tutuyoruz.
 • Fiziksel sunucuların donanım özellikleri nelerdir?
  İşlemcilerde; Intel'in son nesil işlemcilerini kullanıyoruz. Bu yeni işlemciler, önceki nesil işlemcilere göre %30 oranında bir performans artışı sağlamaktadır. Disklerimizin %70'ini SSD diskler oluşturuyor bunun dışında müşteri isteklerine göre SAS ve SATA seçeneklerimiz de mevcut. Ram kapasitemizin ise %80'i DDR4 alt yapısına sahiptir.
 • Fiziksel sunucularda DDoS koruması var mı?
  Makdos olarak verilerin güvenliğini korumanın ne kadar önemli olduğunu ve sunucu sahiplerinin çalışmalarının bilgisayar korsanlarından korunmasının önemini anlıyoruz. Ayrıca sunuculara ve ağlara yönelik en kötü tehditlerden biri olan DDoS saldırısına karşı ek hizmet olarak gelişmiş güvenlik önlemleri sunuyoruz. DDoS saldırısı, bir web sitesini ya da oyun sunucusunu tamamen kapatabilir ve bant genişliğini olumsuz yönde etkiler. Bu nedenle Makdos dilerseniz fiziksel sunucularınızı DDoS saldırılarına karşı korur.
 • Sanal sunucu ile fiziksel sunucu arasındaki fark nedir?
  Bulut sunucuların temel mantığı bir ya da birden fazla fiziksel sunucunun üzerindeki donanımları ortak kullanarak oluşturulan bir sanal sunucu türüdür.
  Şöyle bir örnek verebiliriz, bir fiziksel sunucumuz üzerinde 8GB RAM ve 100 GB depolama alanı olduğunu düşünelim. 1 Bulut sunucu oluşturarak ve buna 1 GB Ram ve 10 GB depolama alanı verdiğimizi düşünelim. Bu sayede bir fiziksel sunucu içinde her biri 1 GB’dan oluşan 8 adet sanal sunucu oluşturabiliriz. Bu sayede tek bir fiziksel sunucu kaynaklarını kullanan 8 farklı bulut sunucu olur ve bu bulut sunucular 8 farklı müşteriye atanabilir.

  Fiziksel sunucularda ise bu donanımların tamamı tek bir kullanıcıya ait olur.
 • Fiziksel sunucular için yönetim araçları ve işletim sistemleri ile ilgili ayrıntılar nelerdir?
  Seçtiğiniz işletim sistemi Linux tabanlı ise tam root erişimine eğer Windows tabanlı ise aynı şekilde tam bir administrator erişimine sahip olacaksınız.
  Bu sayede sunucunuz üzerinde her türlü işlem için tam yetkiye sahip olduğunuzdan dolayı rahatça işlemlerinizi yürütebilirsiniz.
 • Uygun Dedicated Server seçeneği var mı?
  Makdos bünyesinde her bütçeye uygun, farklı fiyat ve özelliklerde Dedicated Server kiralama seçenekleri bulunmaktadır. Yeni nesil sunucuları, hızlı, güvenilir ve piyasadaki en uygun fiyatlarla siz değerli müşterilere sağlayarak rakiplerimizden ayrılıyoruz. Güncel kampanya ve avantajlar için fırsatlar sayfasını ve sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.
 • Hangi fiziksel sunucuyu kiralamalıyım?
  Amacınıza uygun sistem gereksinimlerinizi belirleyebilmek için satış öncesi destek ekibimizden yardım alabilir ya da mesai saatleri içerisinde 444 0 685 nolu telefon üzerinden yetkili arkadaşlarımıza ulaşabilirsiniz.
 • Oyun sunucuları için hangi dedicated sunucuyu tercih etmeliyim?
  Oyun sunucuları için i7 model işlemcilere sahip fiziksel sunucuları tavsiye ediyoruz.
 • Fiziksel sunucu için en iyi işletim sistemi hangisidir?
  Fiziksel sunucunuzda çalıştırmak istediğiniz programın sistem özelliklerine göre işletim sistemini seçmelisiniz. Bizim bu konuda bir öneri de bulunmamız doğru olmaz. Linux ya da Windows işletim sistemi seçeneğini gerekli araştırmayı yapıp sizin belirlelemeniz daha sağlıklı olacaktır.
 • Fiziksel sunucular sanallaştırılabilir mi?
  Xeon işlemciye sahip her model fiziksel sunucu sanallaştırma teknolojisi kullanılarak sanallaştırılabilmektedir.Servislerimiz & HizmetlerimizDDoS Koruma
Makdos Bilişim Teknolojilerinden alacağınız fiziksel sunucularınızda yüksek performans kadar korumaya da önem vermelisiniz. Ek hizmet olarak sunduğumuz korumalı IP'lerimiz ile DDoS Saldırılarına karşı tamamen güvende olduğunuzu bilir ve içiniz rahat bir şekilde işlemlerinize devam edebilirsiniz.


Geniş İşletim Sistemi Seçenekleri
Linux (Centos, Ubuntu, Debian, FreeBSD vb.), Windows (Windows Server 2008 R2, 2012 R2, Windows 8, Windows 7 vb.) ve çeşitli işletim sistemleri seçenekleri mevcuttur.


Raid
Dedicated serverlar için SSD, SAS ve SATA disk seçeneleri mevcuttur. Ayrıca sunucularda performans ve güvenilirliği yönetmek için isteğinize göre Raid yapılandırılması yapılabilir.


ECC Ram
Bütün fiziksel (dedicated) serverlarımızda ECC Ram kullanırız. Bu sunucularımızın güvenilirliğini önemli ölçüde geliştirir.


Tier III Veri Merkezi
Global olarak tanımlanmış Tier III veri merkezi standartlarına uygun altyapımız ile tamamı Cisco Network cihazları kullanılarak oluşturulan yedekli altyapımız sayesinde Uptime seviyemiz %99.8'dir.


Özelleştirilmiş Network
Network altyapımız çok büyük kapasitelerde veri akşını sorunsuz şekilde sağlayacak kadar güçlüdür altyapılara sahiptir. Bu altyapılar dünyanın en önde gelen markası olan Cisco'nun ürettiği switch'ler ile sağlanmıştır.


Yedekli Network
Makdos Teknoloji olarak veri merkezi içerisinden kendisine ayrılmış korunaklı alanda backbone ve kabinlerinde tamamı Cisco cihazları ile N+N Yedekli altyapısı toplamda 20 Gbit uplink ve kesintisiz enerji çözümü sağlıyor.


KVM / iDRAC / iLO Desteği
Fiziksel Sunucu hizmetlerimizde 7x24 uzaktan erişim (KVM, iDRAC, iLO) hizmeti ücretsiz olarak sağlanmaktadır,bu sayede yeniden kurulum, sunucu kapatma/açma ve konsol erişimi gibi ihtiyaçlarınızı rahatlıkla yapabilirsiniz.


Parça Garantisi
Fiziksel serverınızda meydana gelebilecek arızalar için tüm sunucularımız garantimiz kapsamındadır. Müşteri hizmetlerimize iletilen arıza bildirimleri ile ilgili araştırma ve üretici görüşmeleri sağlanarak en kısa süre içerisinde parça değişim işlemleriniz tamamlanır.


7/24 Teknik Destek
Soru ve sorunlarınıza en hızlı şekilde çözüm üretmek için; uzman kadromuz siz değerli müşterilerimize 7/24 satış öncesi ve sonrası ticket sistemi üzerinden Türkçe ve İngilizce olarak hızlı destek vermektedir.

Standart Destek PaketiMonitör Desteği
Sunucunuz için 7/24 monitoring servisi veriyoruz. Olağandışı bir durumda da e-mail ve sms üzerinden anlık bildirimler göndererek servis durumunuz hakkında en net bilgiyi size ulaştırıyoruz.


Uptime Garantisi
Yüksek erişim kapasitemiz sayesinde %99.8 uptime garantisi vermekten gurur duyuyoruz. Herhangi bir sorunda 4 saat içerisinde teknik ekibimiz tarafından arıza tespit edilir ve konu hakkında size bilgi verip, mümkünse çözüm sağlanır.


7/24/365 Destek
Teknik destek ekibimiz 7/24/365 gün sürekli olarak hizmet vermektedir. Ulaşmak istediğiniz an destek talebi üzerinden teknik ekibimizden yardım alabilir, yaşadığınız sorunlar hakkında çözüm talebi oluşturabilirsiniz.


Satış Desteği
Satış ekibimiz talebiniz ve ihtiyacınız doğrultusunda konfigürasyonlarınızı özel olarak tasarlayıp sizlere en uygun çözümler önerir ve alternatif teklifler sunar.

Kurumsal Destek PaketiKurumsal Düzeyde Servis
İş sürekliliğinden endişe duyan firmalar için ekibimiz özel olarak çözüm sağlamaktadır. Oluşan sorunları 30 dakika içerisinde müdahale ederek arızanın kaynağı tespit edilir. Uzman kadromuz iş sürekliliğinizin aksamaması için mümkün olduğu en kısa süre içerisinde müdahalede bulunarak kesintisiz hizmet almanıza olanak sağlar.


İhtiyacınıza Özel Donanım Desteği
Uzman kadromuz, tarafınızdan gelebilecek her türlü talep ve istek için opsiyonel konfigürasyonlar hazırlayabilir. Kurumunuzun maksimum performans ve güvenlik ile çalışması için dünyanın en seçkin markaları ile altyapı güvenirliliği esas alınır.


Gelişmiş Network Servis Desteği
Firmalarınızın ihtiyaçları uzmanlarımız tarafından detaylı olarak incelenir ve size en uygun network altyapısını hazırlar. İhtiyacınıza göre özel olarak firewall konumlandırılır ve yapılandırılmasını sağlanır. Talebiniz üzerine Failover Cluster yapısı kurularak kesintisiz erişim ve makisimum güvenliği garanti eder.


Size Özel Destek Servisi
Kurumsal müşterilerimizin destek taleplerini önemsiyor ve öncelikli destek sağlıyoruz. Her bir kurumsal müşterimiz için özel olarak atanan teknik personelimiz 7/24/365 gün size telefondan veya destek talebi üzerinden anlık ve direkt olarak destek verir.Canlı Destek